: Bilim Kurgu, Aksiyon
  : Doug Liman
  : 2014 - ABD
  : 113 dakika
  : Tom Cruise , Emily Blunt , Brendan Gleeson , Jonas Armstrong , Jeremy Piven
 
:

Uzaylıların dünyaya saldırması üzerine dünyadaki ordular birleşir ve uzaylılara karşı savaşmaya başlar. Bill Cage, hiç savaşmamış tecrübesiz bir kumandandır ve kendisine intihar görevi verilir. Daha ilk hamlede öldürülen Cage, dirilip tekrar dünyaya gelir ve kendisini sürekli ölüp dirildiği bir zaman döngüsünün içinde bulur. Bu sayede sürekli aynı gün içerisinde dirilip geri dönerek her seferinde daha güçlü bir şekilde mücadele edecektir.

 


:     
  : Bilim Kurgu , Aksiyon , Dram
  : Matt Reeves
  : 2014 - ABD
  : 104 dakika
  : Gary Oldman , Andy Serkis , Keri Russell , Toby Kebbell , Judy Greer
 
:

3 yıl önce gösterime giren ve 300 bin seyirci sayısını geçen yeniden yapılan serinin ilk yeni filmi "Rise of the Planet of the Apes / Maymunlar Cehennemi: Başlangıç"ın 10 sene sonrasına gidiyoruz... Karşımızda Caesar (Sezar)’ın liderlik ettiği, genetik olarak evrim geçirmiş, daha zeki ve daha güçlü bir maymunlar topluluğu var. 10 sene önce yayılan ölümcül bir virüs salgınından sağ kalan bir grup insanla yüzleşiyorlar. Dünyanın “kuralları koyan türü” olmak için maymunlar ve insanlar arasında büyük bir savaş başlıyor.

 


:     
  : Bilim Kurgu , Aksiyon , Macera
  : Michael Bay
  : 2014 - ABD
  : 130 dakika
  : Mark Wahlberg , Stanley Tucci , Nicola Peltz , Jack Reynor , Sophia Myles
 
:

Optimus Prime önderliğinde Autobot´lar Dünya´yı uzaydan gelen yeni tehditlere karşı korumak için yeni bir savaşa girerler.
Savaş şehirleri yerle bir etmiş ancak zorda olsa dünya galip çıkmıştır. İnsanlar yavaş yavaş yaralarını sarmaya, parçaları bir araya toplamaya uğraşırken bir grup gizlice birlik olup tarihin akışını değiştirmek üzere harekete geçmektedir. Bu antik ve güçlü tehdit, yönünü dünya olarak tayin etmiştir. Optimus Prime ve Autobot´lar bu korkutucu yeni düşmanlarına karşı amansız bir savaşa girmek üzerelerdir.

 


:        
 
+*