: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera
  : Joss Whedon
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Chris Evans, Mark Ruffalo
 
:

Iron Man Tony Stark önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, ancak işler çığrından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron'un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Süper kahramanlar onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır.

 


:       :

Bilim Kurgu, Aksiyon

  : George Miller
  : 2015 - ABD
  : 150 dakika
  : Charlize Theron, Tom Hardy, Nicholas Hoult, Rosie Huntington-Whiteley, Nathan Jones
 
:

Mad Max serisi, 3. filmden tam 30 yıl sonra tekrar sinemalara dönüyor. Tam bir görsel şölen sunan filmde Mel Gibson'la özdeşleşmiş Mel Gibson karakterini Tom Hardy canlandırıyor.

 


:       :

Komedi, Macera

  : Hakan Algül
  : 2015 - Türkiye
  : 150 dakika
  : Ata Demirer, Demet Akbağ, Levent Ülgen, Şebnem Bozoklu, Ayşe Nil Şamlıoğlu
 
:

Veteriner Hekim Profesör Niyazi Gül, kendince sakin bir hayat sürmektedir. Bir yandan üniversitede veterinerlik dersleri verirken, bir yandan da yardımcısı Hediye’nin desteğiyle dededen kalma mucizevi formülün eksik maddesini arar. Belalı aşıklar Sultan ve Rıza atlarını yarıştırmaya karar verip bir de Niyazi'nin hayvanlara güç veren formülünü duyunca işler karışır. Bir anda heyecan dolu olayların ortasına düşen Niyazi, formülün eksik maddesini ararken sürpriz maceralarla karşılaşacaktır.

 


: