: Aşk, Tarih, Dram
  : Hasan Kıraç
  : 2014 - Türkiye
  : 110 dakika
  : Hande Soral , Fikret Hakan , Serkan Şenalp , Ferdi Akarnur , Atılgan Gümüş
 
:

2. Dünya Savaşı döneminde geçen filmde, yolları trajik bir şekilde ayrılan iki aşığın hikayesi ele alınıyor. Niyaz ve Cennet yeni evli bir çifttir. Ancak alevlenen savaş, yaşadıkları köye kadar yaklaşır ve Nazi işgalinden kaçmak isterken yolları ayrılır. Niyaz trenden atlar, Cennet ise atlayamadan yakalanır. Doğumunu dahi trende yapar ve birçok sefaletle tek başına yaşamak zorunda kalır. Takvimler 1990 yılına ilerler ve tıpkı onlar gibi birbirlerine aşık bir çift Türkiye'den Kazakistan'a gider. Amaçlarıysa çorak topraklarda okul inşa etmektir...

Bu, bir yolculuğun hikâyesidir… Fedakar yolcuların hikâyesi… Bir Vefa hikayesi…

 


:     
  : Komedi, Macera
  : Cem Yılmaz
  : 2014 - Türkiye
  : 105 dakika
  : Cem Yılmaz , Ozan Güven , Özkan Uğur , Ayşen Gruda , Tülin Özen
 
:

Hayatını korsan DVD'cilik ve beraberindeki birtakım kanunsuz işlerle kazanan Zafer, bir gün karısından büyük bir posta yer ve anlar ki bu işleri bırakmazsa evliliği bitecekir. Kanunsuz işlere zinhar tövbe eden Zafer, ailesini geri kazanmak için figüranlık yaptığı eski 'oyunculuk' günlerine geri döner. Amacı o günlerden gelen sinemacı dostlarıyla yeniden bir ekip oluşturmak ve 1970’lerden beri çekilememiş fantastik bir proje olan “Şahikalar-Kötülüğün Sonu” adlı filmi içekmektir. Fakat kurduğun ekibin yetenekleri de bir notkada gelir takılır. Şimdi hepsini eğlenceli, komik ve bir o kadar da duygusal bir macera bekler.

 


:     
  : Komedi
  : Kerem Sarı
  : 2014 - Türkiye
  : 105 dakika
  : Yakup Yavru , Gülnihal Demir , Evren Maral , Recep Yener , Yiğit Dören
 
:

İdealist bir köylü gencidir Süleyman Oturak. Tek hayali sinema filmi çekip dünyaya sesini duyurmaktır. Bir çekilişten kazandığı kamerayla harekete geçen Süleyman, en yakın arkadaşı Galip'le küçük bir ekip kurup film çekimlerine başlar. Türlü zorluklar yaşayan ekibin başına gelmeyen kalmaz.

 


: